Η έξαρση της ηπατίτιδας που παρουσιάζεται τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα, λόγω του μεγάλου αριθμού μεταναστών, οδήγησε το Metropolitan Hospital στη δημιουργία μιας πρότυπης ηπατολογικής μονάδας.

Άριστο επιστημονικό προσωπικό

Πλήρως εξειδικευμένο και άρτια εκπαιδευμένο σε ολόκληρο το φάσμα της ηπατολογίας, ιατροί, επιστήμονες και νοσηλευτικό προσωπικό προσφέρουν στους ασθενείς μας υψηλού επιπέδου υπηρεσίες, πλήρη ενημέρωση και υποστήριξη. Η μονάδα βρίσκεται σε διαρκή επαφή με ανάλογα τμήματα νοσοκομείων του εξωτερικού, με τα οποία ανταλλάσσει τεχνογνωσία, επιστημονική ενημέρωση και επιπλέον ιατρική βοήθεια.

Πλήρεις υπηρεσίες

Η ηπατολογική μονάδα καλύπτει κάθε πρόβλημα ηπατοπάθειας, τα οποία και αντιμετωπίζει με διαγνωστικά και θεραπευτικά μέσα. Πραγματοποιεί βιοψίες ήπατος για ιστολογική εξέταση με σκοπό την διάγνωση, παρακολούθηση και θεραπευτική αντιμετώπιση ασθενών με κίρρωση και καρκίνο του ήπατος.