Στρες & χρόνιος πόνος: δωρεάν θεραπεία από το Metropolitan Hospital και το Πανεπιστήμιο Αθηνών

Η διευθύντρια του ιατρείου πόνου του Metropolitan Hospital, Δρ Ζηναΐς Κοντούλη ξεκινάει μια μελέτη για το στρες και τον χρόνιο πόνο, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Αθηνών. 30 επιλεγμένοι ασθενείς θα έχουν τη δυνατότητα να συμμετάσχουν στη μελέτη αυτή. Η μελέτη περιλαμβάνει 82 ώρες θεραπείες για το στρες και τον χρόνιο πόνο οι οποίες προσφέρονται στους ασθενείς εντελώς δωρεάν.

Όλα τα έξοδα της μελέτης καλύπτονται από το Πανεπιστήμιο Αθηνών. Οι συμμετέχοντες θα υποβληθούν σε μια νέα μέθοδο θεραπείας για τον χρόνιο πόνο, που αποτελεί συνδυασμό χαλάρωσης, αναπνοών και κινησιοθεραπείας με φαρμακευτική αγωγή. Η συγκεκριμένη μέθοδος έχει εφαρμοστεί σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες με πολύ θετικά αποτελέσματα.

Για δηλώσεις ενδιαφέροντος - συμμετοχής, καλέστε καθημερινά 9:00 - 15:00, στο 210 48 09 982.