Νέα πακέτα προσφορών από το Διαβητολογικό Κέντρο του Metropolitan Hospital

Ένα από τα πράγματα που δεν πρέπει να παραλείπουν για κανέναν λόγο οι διαβητολογικοί ασθενείς είναι οι τακτικές εξετάσεις. Γλυκοζυλιωμένη, εξετάσεις αίματος, ηλεκτροκαρδιογράφημα… Οι άνθρωποι στο Διαβητολογικό Κέντρο του Metropolitan Hospital το γνωρίζουν καλά. Γι’ αυτό φρόντισαν και φέτος οι εξετάσεις αυτές να μπορούν να γίνουν εύκολα, αξιόπιστα και, κυρίως, να μην έχουν κόστος αποτρεπτικό για την πραγματοποίησή τους. Έτσι, για μια ακόμα χρονιά, ετοίμασαν κάποια ετήσια ή εφάπαξ «ειδικά πακέτα προσφορών» που επιτρέπουν σε κάθε διαβητικό άτομο να κάνει το σωστό έλεγχο. Τα ειδικά αυτά πακέτα είναι τα παρακάτω:

Πακέτο διαβητολογικού ελέγχου 1:

Κοστίζει 200€ (από 300€) και περιλαμβάνει:

• Μία επίσκεψη στον διευθυντή του Κέντρου
  • Μία επίσκεψη σε έναν εκ των επιμελητών του Κέντρου
  • Συνταγογράφηση φαρμάκων & αναλώσιμων υλικών
  • Μία ταχεία «γλυκοζυλιωμένη»
  • Μία ταχεία «μικροαλβουμίνη»
  • Ηλεκτροκαρδιογράφημα
  • Ετήσιο εργαστηριακό έλεγχο (με ΕΟΠΥΥ): Γενική Αίματος, Γενική Ούρων, Αιμοπετάλια, Τ.Κ.Ε., Σάκχαρο, Ουρικό Οξύ, Ουρία, Κρεατινίνη, Χοληστερίνη, Τριγυκερίδια, HDL, LDL, Κάλιο, Νάτριο, Τρανσαμινάσες (SGOT, SGPT), γ-GT, Αλκαλική Φωσφατάση, Μικροαλβουμίνη ούρων, HbA1C
  • Οφθαλμολογική εξέταση: βυθοσκόπηση
  • Ιατρείο Πρόληψης Διαβητικού Ποδιού: Έλεγχος ΑΒΙ, Βιοθεσιόμετρο

Πακέτο διαβητολογικού ελέγχου 2

Κοστίζει 300€ (από 400€) και περιλαμβάνει:

• Μία επίσκεψη στον διευθυντή του Κέντρου
  • Τρεις επισκέψεις σε έναν εκ των επιμελητών του Κέντρου
  • Συνταγογράφηση φαρμάκων & αναλώσιμων υλικών
  • Μία ταχεία «γλυκοζυλιωμένη»
  • Μία ταχεία «μικροαλβουμίνη»
  • Ηλεκτροκαρδιογράφημα
  • Οφθαλμολογική εξέταση: βυθοσκόπηση
  • Ιατρείο Πρόληψης Διαβητικού Ποδιού: Έλεγχος ΑΒΙ, Βιοθεσιόμετρο
  • Εφάπαξ πακέτο καρδιομεταβολικής παρακολούθησης

Επίσκεψη με κόστος 100€ (από 150€) που περιλαμβάνει:

• Διαβητολογική Εξέταση
  • Καρδιολογική Εξέταση
  • Διαιτολογική Εξέταση
  • Γλυκοζυλιωμένη HbA1C (σε διαβητολογικό εργαστήριο)
  • Triplex καρδιάς.

Επικοινωνήστε με τη γραμματεία του Κέντρου για ραντεβού ή κλείστε το μέσω της Digital Clinic app και καλώς να ορίσετε.