Αστέρας Τρίπολης

«Μπάλα είναι και γυρίζει» Έτσι λέει μια ποδοσφαιρική έκφραση για να δηλώσει ότι στο ποδόσφαιρο όλα είναι δυνατά και όλοι ξέρουμε ότι αυτό ακριβώς είναι και η ομορφιά του. Έτσι γύρισε η μπάλα και για μια από τις καλύτερες περιφερειακές ομάδες όλων των εποχών, τον Αστέρα Τρίπολης. Που τώρα, έχει δύο «έδρες» που τον ευνοούν. Τη φυσική του έδρα στην Τρίπολη και την ιατρική του έδρα στο Νέο Φάληρο, στο Metropolitan Hospital, που είναι πλέον ιατρικός υποστηρικτής της ποδοσφαιρικής ομάδας του Αστέρα.

Στηρίζει την ομάδα με νέου τύπου υπερηχογραφικό μηχάνημα που αποκτήθηκε ειδικά για αυτό το λόγο, με τον Διευθυντή Ορθοπαιδικό Χειρουργό Στέργιο Καρακίτσιο, υπεύθυνο του ιατρικού team της ομάδας και, φυσικά, με όλη την πρωτοποριακή τεχνολογία που έκανε το Metropolitan Hospital αυτό που είναι.