Ο ιατρός Αθανάσιος Μανώλης, Καθηγητής στο Πανεπιστήμιο της Βοστώνης, Διευθυντής Καρδιολόγος στο Metropolitan Hospital και Υπεύθυνος του Ιατρείου Υπέρτασης στο Healthspot Γλυφάδας, σε συνέντευξή του στην εκπομπή Mega Live News, στο Mega, μας ενημερώνει για την υπέρταση, αυτόν τον αόρατο εχθρό της υγείας, που αποτελεί τον Νο1 υπεύθυνο για τους θανάτους από καρδιαγγειακά νοσήματα. Η υπέρταση δεν δίνει συμπτώματα και η διάγνωσή της δεν γίνεται με τη βοήθεια ενός πιεσόμετρου στο σπίτι. Χρειάζεται διάγνωση από τον αρμόδιο ειδικευμένο ιατρό σε ειδικευμένα ιατρεία υπέρτασης, όπως αυτό του Metropolitan Hospital, το οποίο είναι και το μόνο ιδιωτικό ιατρείο υπέρτασης στην Ελλάδα χαρακτηρισμένο ως Κέντρο Αριστείας (Center of Excellence).