Το Metropolitan Hospital καλωσορίζει το καλοκαίρι και συμμετέχει ως Ιατρικός Υποστηρικτής της Πλαζ Ακτή του Ήλιου στην παραλία του Αλίμου, ένα δημοφιλή προορισμό για κολύμπι και διασκέδαση.

Σε ένα πλήρες εξοπλισμένο ιατρείο στην Πλαζ του Αλίμου θα βρίσκονται οι νοσηλευτές του θεραπευτηρίου Metropolitan, στη διάθεση των επισκεπτών, για να εξυπηρετήσουν την κάθε περίπτωση ανάγκης, ώστε ο επισκέπτης να απολαύσει ξέγνοιαστος τις ημέρες ξεκούρασης και διακοπών.

Οι νοσηλευτές του Metropolitan Hospital θα βρίσκονται στην Ακτή του Ήλιου από τη Δευτέρα 22 Μαΐου μέχρι και τις 30 Σεπτεμβρίου, από τις οκτώ το πρωί έως τις οκτώ το απόγευμα.

Ετσι, το θεραπευτήριο Metropolitan, συνεχίζει και ακολουθεί το στόχο του, να εξασφαλίζει στους ανθρώπους ποιοτικότερη υγεία και καλύτερη ζωή, υποστηρίζοντας τώρα και τη διασκέδαση στην παραλία.

Η Ακτή του  Ήλιου στον Άλιμο είναι μια οργανωμένη παραλία, για την οποία υπάρχει εύκολη πρόσβαση για τους Αθηναίους, με τραμ, λεωφορείο ή αυτοκίνητο.